![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
ÖVRIGT / Speglar / Spegel 9546396
*
nr 954 6396
Spegel
höjd: 89 cm
Utrop:
400 kr
Såld:
200 kr
Sista tid för bud online:
måndag 13 april 2015
kl 19:34:57
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
12/4 19:29:29
1
150 kr
13/4 10:00:30
2
Vinnande bud
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
*
Spegel
nr 954 6396
Spegel
höjd: 89 cm
Utrop: | 400 kr |
---|---|
Såld: | 200 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 13 april 2015 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
12/4 19:29:29 | 1 | 150 kr |
13/4 10:00:30 | 2 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)